piątek, 29 marca 2013

Wiosenne drzewka i pisanki schabby chic

Witajcie,
dawno mnie tu nie było, niestety moje dziecko przechodzi z jednej choroby w drugą. Byłam też zajęta robieniem zaproszeń ślubnych dla mojej siostry i opracowywaniu rzeczy potrzebnych do dekoracji ślubnych.
Gdzieś wypatrzyłam mini drzewka zrobione z serwetek tak mi się spodobały,że postanowiłam je zrobić. Serwetki i doniczkę w domu miałam, pień to kijek od storczyka. Na styropianową kulkę ponabijałam kwiaty z serwetek, doniczkę zalałam gipsem. Zajęło mi to 2 godziny.


Chciałam też zrobić pisanki z jajek, które kiedyś znalazłam w śmietniku, ale nie chciałam żadnych kolorowych, kwiatów, kurczaków. Chciałam eleganckie i nie powtarzalne, także mam jajka z cameą, baletnicę, manekin i inne. Wykończone tasiemkami i linerem do decoupagu i cudownym preparatem szkłącym, który naprawdę daje niesamowity efekt szkła. Lakier może się schować. Oczywiście nie malowałam całych jajek, tylko grafiki, te np są zostawione w stanie 'surowym"
 W międzyczasie zrobiłam też zielone drzewko, żeby troszkę wiosnę przypomniało. Tu zwykłą doniczkę (miałam od hiacynta) pomalowałam na biało, nakleiłam grafikę, zalałam gipsem i voila.


Życzę Wam spokojnych i radosnych świąt.


2 komentarze: